همزبان با هفته فرهنگی شهرستان لنجان از اولین شماره دو هفته نامه صبح لنجان رو نمائی شد Reviewed by Momizat on . صبح روز پنجشنبه همزمان با هفته فرهنگی شهرستان لنجان با حضور محسن کوهکن نماینده مردم شهرستان لنجان در مجلس شورای اسلامی از اولین شماره دو هفته نامه صبح لنجان رو صبح روز پنجشنبه همزمان با هفته فرهنگی شهرستان لنجان با حضور محسن کوهکن نماینده مردم شهرستان لنجان در مجلس شورای اسلامی از اولین شماره دو هفته نامه صبح لنجان رو Rating: 0
شما اینجا هستید:خانه » اخبار » همزبان با هفته فرهنگی شهرستان لنجان از اولین شماره دو هفته نامه صبح لنجان رو نمائی شد

همزبان با هفته فرهنگی شهرستان لنجان از اولین شماره دو هفته نامه صبح لنجان رو نمائی شد

همزبان با هفته فرهنگی شهرستان لنجان از اولین شماره دو هفته نامه صبح لنجان رو نمائی شد
Print Friendly, PDF & Email

صبح روز پنجشنبه همزمان با هفته فرهنگی شهرستان لنجان با حضور محسن کوهکن نماینده مردم شهرستان لنجان در مجلس شورای اسلامی از اولین شماره دو هفته نامه صبح لنجان رو نمائی شد.

 

دو هفته نامه فرهنگی ، اجتماعی و خبری صبح لنجان به صاحب امتیازی شورای اسلامی لنجان منشر میگردد.

 

« با کلینیک بر روی هر کدام از عکسهای این صفحه فایل الکترونیکی دو هفته نامه را دریافت نمائید»

 

حجت الله امینی در ستون یادداشت مدیر مسئول نوشت :

 

رسانه ها  اصلی‌ترین عامل شکل‌گیری افکار عمومی محسوب می‌شوند ، وجود مطبوعات و وسایل ارتباط جمعی از جمله ضرورت‌های غیر قابل اجتناب جوامع بشری است . مطبوعات در هر کشور در بیداری و آگاهی جامعه نقش مهمی دارند. در کشور جمهوری اسلامی ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مطبوعات فراوانی در غالب روزنامه ، هفته نامه ، ماهنامه ، فصلنامه و …  فعالیت خود را آغاز نمودند که هر کدام از آنها با توجه به توان خود توانسته است در مسیر تحول فرهنگی کشور نقش داشته باشد.

در شرایطی که مطبوعات سراسری به مسائل ملی و بین المللی توجه دارند به ناگزیر از نیازها و علائق و کاستی های جامعه های محلی و یا بازتاب دیدگاههای نخبگان و فرهیختگان ساکن غیر پایتخت غافل میگردند و به طور طبیعی  این وظیفه به مطبوعات محلی واگذار میگردد تا به دلیل مجاورت معنوی و جغرافیایی رویدادها با درکی واقعی از مسئولیت ها ، وظایف و جایگاه خود به آگاهی‌ بخشی بپردازند و در کنار آن تحلیل و نقد منصفانه داشته باشند و دیدگاه‌های مختلف را بازتاب دهند و از ظرفیت‌های توسعه محلی بگویند و این گونه به نهادینه ساختن توسعه پایدار در حوزه های مختلف اقتصادی ، سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی کمک کنند و نقش موتور محرکه توسعه منطقه ای را اجرا نمایند.

رسانه های بومی می توانند میراث اجتماعی جوامع محلی همانند زبان ، لهجه و گویش ، پوشش ، فرهنگ ، آداب و سنن و رسوم و … را انتقال داده و نقش هویت بخشی به مردم منطقه خود را داشته باشند.

مطبوعات محلی وظیفه دارند نیازها و مشکلات زندگی افراد منطقه خود را انعکاس داده و به عنوان یک رابط میان مسئولان محلی و کشوری با مردم ایفای نقش کنند و نیز در راه شفاف‌سازی مسائل برای هوشیاری مردم و انگیختن آنان در مشارکت‌ها بکوشند.

ضمن ارج نهادن به تمامی زحمتکشان عرصه خبر و نگارش و مطبوعات شهرستان ، خدای بزرگ را شاکریم که در آستانه هفته فرهنگی شهرستان لنجان ، توفیق یافتیم ، طلوع دو هفته نامه « صبح لنجان» را به نظاره بنشینیم .

امیدواریم بتوانیم با استفاده از ظرفیت های فراوان نیروی انسانی ، پیشینه ، فرهنگ ، علم ، تنوع قومیت ، صنعت ، کشاورزی ، اقتصاد گردشگری در جهت رشد و شکوفائی و توسعه شهرستان با بهره گیری از توان جامعه شورائی شهرستان به بهترین وجه ایفای نقش کنیم.

یقینا طی این مسیر بی مدد فکر و اندیشه  و همراهی نخبگان ارزشمند محلی و مدیران و مسئولین گرامی میسر نمیگردد .

از همدلی و پیگیری و اعتماد برادران عزیز شورای اسلامی شهرستان لنجان به عنوان صاحب امتیاز این دو هفته نامه در جهت انتشار آن صمیمانه سپاسگزارم.

بیا و « صبح لنجان» را بخوان تو        که از آن بهره ها گیری دمادم

خبر ها مختلف زین سو و زان سو     ز شهرستان ما جمع است با هم(۱)

ایام به کام

  • شعر علی بشارت شفیعی
  •    
بازگشت به بالا