جلسه مشترک شورای اسلامی استان و روسای شوراهای اسلامی شهرستان های استان اصفهان با حضور رئیس شورای عالی استانها Reviewed by Momizat on . استاندار اصفهان تاكيد كرد: فعاليت دو نظام دولتي و شورايي دركشور مكمل يكديگر است. دكتر رسول زرگرپور اظهار داشت: نظام دولتي و حاكميتي و نظام شوراي و مردمي دو نظام استاندار اصفهان تاكيد كرد: فعاليت دو نظام دولتي و شورايي دركشور مكمل يكديگر است. دكتر رسول زرگرپور اظهار داشت: نظام دولتي و حاكميتي و نظام شوراي و مردمي دو نظام Rating: 0
شما اینجا هستید:خانه » اخبار » جلسه مشترک شورای اسلامی استان و روسای شوراهای اسلامی شهرستان های استان اصفهان با حضور رئیس شورای عالی استانها

جلسه مشترک شورای اسلامی استان و روسای شوراهای اسلامی شهرستان های استان اصفهان با حضور رئیس شورای عالی استانها

جلسه مشترک شورای اسلامی استان و روسای شوراهای اسلامی شهرستان های استان اصفهان با حضور رئیس شورای عالی استانها
Print Friendly, PDF & Email

استاندار اصفهان تاکید کرد: فعالیت دو نظام دولتی و شورایی درکشور مکمل یکدیگر است.
دکتر رسول زرگرپور اظهار داشت: نظام دولتی و حاکمیتی و نظام شورای و مردمی دو نظام اصلی کشور هستند که هیچگونه تعارضی باهم نداشته بلکه مکمل هم هستند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری اصفهان، دکتر رسول زرگرپور در اجلاس مشترک شورای اسلامی استان اصفهان و رؤسای شورای اسلامی شهرستان های استان که با حضور رئیس شورای عالی استان ها برگزار شد، گفت: خوشختانه در استان اصفهان یک همدلی و همکاری خوبی بین شوراها و دستگاه های اجرایی وجود دارد و امیدواریم با پیگیری هایی که انجام شده است این تعامل افزایش یابد.

n00186667-r-b-014
وی با بیان اینکه جایگاه شوراها در قانون اساسی به خوبی مشخص شده است، افزود: شوراها از نظر قانونی و نظری یکی از رفیع ترین جایگاه ها را داراست.
رسول زرگرپور اظهارد اشت: دو نظام دولتی و نظام شورایی و مردمی درکشور به صورت مکمل به فعالیت می پردازند و هیچگونه تعارضی با هم نخواهند داشت.
زرگرپور با انتقاد از کاهش مسئولیت های شوراها اظهار داشت: در ابتدای آغاز فعالیت های شورا، ۲۶ وظیفه برای آن ها احصا گردیده بود که متاسفانه هنوز این وظایف به صورت کامل اجرا نشده است و عده ای درصدد کاهش این وظایف هستند.
استاندار اصفهان با بیان اینکه مشارکت مردم در امور کشور و اداره ی کشور توسط مردم از شعارهای جمهوری اسلامی ایران بوده است، تصریح کرد: شوراها برخواسته از مردم و برگزیدگانی هستندکه توسط مردم انتخاب شده اند و بهره مندی از آن ها در اداره ی امور می تواند نشان از تحقق شعارهای انقلاب اسلامی باشد.

n00186667-r-b-006
وی افزود: شوراهای اسلامی با اطلاع کامل از مطالبات مردم و بهره گیری از خردجمعی به فعالیت می پردازند و یکی از بهترین سیستمهای هستند که می تواند وجود داشته باشند.
رسول زرگرپور خاطرنشان کرد: به عنوان دولت هیچ چاره ای نخواهیم داشت که وظایفی را که طبق قانون برای شوراها در نظر گرفته شده است را به آن ها واگذار کنیم.
استاندار اصفهان با تاکید بر اینکه جایگاه شوراها باید توسط خود اعضا حفظ و ارتقا یابد، اظهار داشت: شوراها باید نشان دهند که قابلیت های بالایی در اداره ی امور دارند که باید با تدبیر و برنامه ریزی به وظایف قانونی خود عمل نمایند.
وی به لزوم ایجاد همدلی و همکاری در شوراها تاکید کرد و افزود: اعضای شورا باید ردای سیاست را از تن خارج و قبای خدمت را به تن نمایند.
رسول زرگرپور اولین رسالت شوراها را رساندن شورا به جایگاه رفیع آن عنوان کرد و اظهار داشت: اعضای شورا باید از هرگونه عملی که باعث جلوگیری از این ارتقا می شود جلوگیری نمایند.
زرگرپور تاکید نمود: همه باید به این باور برسند که شورا به عنوان سیستم اجرایی و مدیریتی مکمل سیستم حاکمیتی کشور است و باید بیشترین اختیارات و مسئولیت ها را در صورت فراهم شدن شرایط به آن ها واگذار نمود.
مدیر ارشد استان در ادامه به پیش رو بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: اعضای شورا نباید وارد مسائل سیاسی و انتخاباتی شوند چرا که شورا جای سیاست نیست و اگر اعضا به این امر ورود نمایند مدیریت استان نیز مجبور است به وظایف قانونی خود عمل نماید.
وی در ادامه به بیان ویژگی های استان پرداخت و افزود:‌ اصفهان یکی از تراز اول ترین استان های کشور و در عین حال پرمشکل ترین استان ها است.
زرگرپور با بیان اینکه اصفهان در زمینه های صنعت، کشاورزی، علمی و گردشگری دارای جایگاه بالایی در کشور است، افزود: اصفهان بهشت گردشگری ایران است و در دولت تدبیر و امید نیز که ارتباط عزتمند با کشورهای دنیا در دستور کار قرار گرفته ست، میزان ورود گردشگران به استان ۳ برابر شده است.
رسول زرگرپور به مجموعه ی مشکلات و معضلات استان نیز اشاره کرد و اظهار داشت: بسیاری از مشکلات استان، معضلاتی ملی است و باید نگاه ملی به آن ها داشته باشیم.
وی خشکی رودخانه ی تمدن ساز زاینده رود و آلودگی هوا را از مشکلات اساسی استان برشمرد و گفت: احیای حوضه ی آبریز زاینده رود مطالبه ی ملی است و در سفر رئیس جمهور به استان نیز این مشکل مورد توجه قرار گرفت و از اولویت های دولت در این بخش به شمار می آید.

n00186667-r-b-017

رئیس شورای عالی استان ها نیز در این نشست ضمن تقدیر ازخدمات استاندار اصفهان، گفت: دکتر رسول زرگرپور یکی از مدیران اجرایی با سابقه ی درخشان در سطح ملی و با روحیه ی خدمت، فداکاری و ایثار هستند که بیش از ۳۰ سال است همواره بدون جانبداری از گرایش های سیاسی به نظام مقدس جمهوری اسلامی خدمت می کنند و منشا برکات بسیاری برای کشور بوده اند و ایشان از چهره های ملی و ارزشمند هستند.

غلامرضا بصیری پور در ادامه خواستار افزایش اختیارات شوراها شد و افزود: باید روحیه ی خودباوری برای نظام شورایی و شورا باوری برای مدیران در جامعه ایجاد شود.
وی با تاکید بر اینکه تعامل با دولت باید روزبه روز افزایش یابد، اظهار داشت‌: استفاده از فن آوری های نوین و تجهیز شوراها باید در دستور کار قرار گیرد.
بصیری پور در ادامه افزود: نگاه مردم و دولت به شورا باید ارتقا یابد و باید نگاهی کاملا ارزشی و خدمت رسانی به شوراها وجود داشته باشد .
رئیس شورای عالی استان ها در پایان با اشاره به برگزاری انتخابات در سال جاری، افزود: شوراها نباید به سیاست ورود پیدا کنند چراکه ورود آن ها به مسائل سیاسی خیانت به مردم است و اعضای شورا باید در چارچوبی حرکت کنند که به جایگاه شوراها ضربه ای وارد نشود.

رئیس شورای اسلامی استان اصفهان نیز در این نشست ضمن تشکر از استاندار اصفهان گفت: ایشان همیشه حامی و مشوق حرکت شوراها در کشور بوده اند و رهنمودها و حمایت های ایشان در مسیر حرکت شوراها همواره راه گشای مسائل شوراها در سطح استان بوده است.

n00186667-r-b-013
کیانی در ادامه به جایگاه شوراها در قوانین کشور اشاره کرد و اظهار داشت: متاسفانه از اولین قانون شوراهای محلی تا به امروز در اصلاحیه های صورت گرفته در قانون شوراها از وظایف آن ها کاسته شده و به طور مشخص از روح حاکم بر جایگاه شورا در قانون اساسی فاصله گرفته شده است.
عبداله کیانی با بیان اینکه تقلیل شوراها به ویژه شوراهای فرادست به نهادهای تشریفاتی مخالف مردم سالاری دینی است، اظهار داشت: واگذاری امور به مردم شرط اساسی توسعه و رفاه است.
وی در ادامه اظهار داشت: وظیفه ی دولت ریل گذاری و ایجاد بستر حقوقی و قانونی مناسب و انجام نظارت است و باید با توانمند سازی نهادهای مردمی و توسعه ی مشارکت های اجتماعی جامعه را رشد دهند و انجام امور رابه مردم واگذار کنند.
کیانی به پرهیز از سیاسی کاری و قوم گرایی در شوراها تاکید کرد و اظهار داشت: ورود شوراها به بازیهای سیاسی، مسائل قومی و قبیله ی سم مهلک و آفت خطرناک کار شورایی است.
وی خواستار توجه به کار تیمی، همدلی و همزبانی بیشتر در شوراهای اسلامی شد و افزود: توجه به رویه های قانونی، تشکیل کارگروه ها، کمیسیون های شورا، انجام نظارتهای قانونی بر شهرداری ها و دهیاریها، بررسی علمی مسائل و مصوبات باید در شورا تقویت گردد.
رییس شورای اسلامی استان اصفهان
به برکت انقلاب اسلامی همدلی و همزبانی دولت و ملت با گسترش مردم سالاری دینی مستحکم تر شده است
رییس شورای اسلامی استان اصفهان ، با توجه به نامگذاری سال ۱۳۹۳ توسط مقام معظم رهبری (سال اقتصاد، فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی ) اظهار داشت باید تمامی شوراها ارگان ها و سازمان های دولتی بررسی کنند که چقدر در تحقق شعار سال موفق بوده اند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل شورای عالی استان ها ، عبدالله کیانی رییس شورای اسلامی استان اصفهان در جلسه مشترک شورای اسلامی استان و روسای شورای اسلامی شهرستان های این استان پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات استانداری اصفهان برگزار شد با بیان این مطلب اظهار داشت: چقدر توانسته اند در حوزه های فرهنگی سطح جامعه مخاطبان خود را بهبود ببخشند و چقدر در بهبود وضعیت اقتصادی مردم ، انجام پروژه های عمرانی و توسعه زیرساخت ها ، اشتغال ، افزایش رشد اقتصادی توانسته اند نقش فعال داشته باشند .
وی در ادامه با اشاره به سال ۱۳۹۴ که نیز با تدبیر مقام معظم رهبری سال دولت ملت همدلی و همزبانی نامگذاری شده است گفت: در تاریخ ایران همیشه بر وجه افتراق بین دولت و ملت تاکید شده است و همواره تضاد و بی اعتمادی بین مردم و دولت در تاریخ گذشته وجه قالب میان این دو بوده است.

n00186667-r-b-009
خوشبختانه به برکت انقلاب اسلامی ایران این زخم های کهنه التیام بخشیده شده است و همدلی و همزبانی بین آنها همسو با گسترش مردم سالاری دینی قوی تر و مستحکم تر شده است .
رییس شورای اسلامی استان اصفهان گفت: امروزه ایران به برکت نظام اسلامی از لحاظ مشروعیت و مقبولیت مردمی که نماد این همدلی و همزبانی است یکی از محکم ترین ساختارهای سیاسی را داراست و اقتدار نظام جمهوری اسلامی به برکت خون شهیدان و مجاهدت ها و فداکاری ها مردان و زنان این سرزمین همواره پایدار خواهد ماند .
رییس شورای عالی استان های کشور
نگاه مردم به شوراها باید یک نگاه ارزشی و خدمتی باشد
رییس شورای عالی استان های کشور اظهار داشت نگاه مردم به شوراها باید یک نگاه ارزشی و خدمتی باشد و حرکت های سیاسی افراد نباید به شوراها ضربه بزند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل شورای عالی استان ها ، دکتر غلامرضا بصیری پور در جلسه مشترک شورای اسلامی استان و روسای شورای اسلامی شهرستان های استان اصفهان که صبح امروز در محل سالن اجتماعات استانداری اصفهان برگزار شد ، با بیان اینکه ما مجموعه شوراها را یک ظرفیت مناسب برای خدمت رسانی به مردم می دانیم ، گفت: ظرفیت قانونی شوراها مشخص است اما فاصله زیادی بین خواسته های مردم و اختیارات شوراها وجود دارد و ما هم در این زمینه گله مند هستیم .
به گفته وی،افرادی ۴ سال سابقه عضویت در شوراها را دارند اما هنوز بیمه نیستد. در همین خصوص پیگیری بیمه اعضای شوراها هستیم.

وی گفت: ۱۱۷ عضو شورا، بستر بسیار مناسبی است که با بهره گیری از یک حرکت انقلابی می توان خود باوری و شوراباوری را تقویت کنیم .

n00186667-r-b-003
رییس شورای عالی استان ها ی کشور با بیان اینکه شوراها ۲۰ سال عقب هستند ادامه داد: تمام تلاش ما باید در این مسیر باشد که چگونه دولت را متقاعد کنیم تا از ظرفیت شوراها استفاده کنند .
دکتر بصیری پور تصریح کرد: با توجه به اینکه از وظایف قانونی شورای عالی استان ها ارایه طرح و لایحه به دولت و مجلس است ، ما باید با بهره گیری از ظرفیت مشکلات و موانع را از میان برداریم .
وی در پایان افزود : نگاه مردم به شوراها باید یک نگاه ارزشی و خدمتی باشد و حرکت های سیاسی افراد نباید به شوراها ضربه بزند.

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا