استاندار اصفهان در دیدار با هیئت رئیسه جدید شورای استان با ایشان:جایگاه شوراها توسط خود اعضاء حفظ و ارتقاء یابد Reviewed by Momizat on . دكتر رسول زرگرپور اظهار داشت: اگر شوراها قوي باشند و وظايف خود را به خوبي بشناسند، مي توانند جايگاه خود را حفظ و ارتقاء دهند. به گزارش اداره كل روابط عمومي استا دكتر رسول زرگرپور اظهار داشت: اگر شوراها قوي باشند و وظايف خود را به خوبي بشناسند، مي توانند جايگاه خود را حفظ و ارتقاء دهند. به گزارش اداره كل روابط عمومي استا Rating: 0
شما اینجا هستید:خانه » چهارمین دوره شورای اسلامی شهر باغبادران » استاندار اصفهان در دیدار با هیئت رئیسه جدید شورای استان با ایشان:جایگاه شوراها توسط خود اعضاء حفظ و ارتقاء یابد

استاندار اصفهان در دیدار با هیئت رئیسه جدید شورای استان با ایشان:جایگاه شوراها توسط خود اعضاء حفظ و ارتقاء یابد

استاندار اصفهان در دیدار با هیئت رئیسه جدید شورای استان با ایشان:جایگاه شوراها توسط خود اعضاء حفظ و ارتقاء یابد
Print Friendly, PDF & Email
دکتر رسول زرگرپور اظهار داشت: اگر شوراها قوی باشند و وظایف خود را به خوبی بشناسند، می توانند جایگاه خود را حفظ و ارتقاء دهند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری اصفهان، دکتر رسول زرگرپور در دیدار هیئت رئیسه ی جدید شورای استان با ایشان، گفت: من نه تنها شوراها را مانع انجام کار نمی بینم بلکه شورا ها یک عامل پیشرفت و موفقیت هستند.
استاندار اصفهان اضافه کرد: اینجانب به عنوان یکی از تدوین کنندگان و نویسندگان آیین نامه و پایه گذاران شوراها، وجود شوراهای اسلامی شهر و روستا را موجب توسعه و پیشرفت می دانم.
رسول زرگرپور اظهار داشت: صرف نظر از موارد نادر، دلسوزترین و فعال ترین انسان ها توسط مردم انتخاب می شوند و این کج سلیقه گی برخی از مدیران است که شوراها را مانع پیشرفت کارها بدانند.
زرگرپور یادآور شد: همچنان اعتقاد دارم اختیارات و وظایفی را که قانون مشخص کرده باید بر عهده ی شوراها باشد و با قوت انجام شود و این در حالی است که برخی تلاش می کنند وظایف و اختیارات موجود از جمله انتخاب شهردار را نیز کاهش دهند.
استاندار اصفهان با بیان اینکه شوراها در طول ۱۵ سال گذشته نتوانسته اند از حقوق قانونی خود دفاع کنند، افزود: شوراها نباید به مسائل سیاسی ورود پیدا کنند و باید ردای سیاست را از تن خود بیرون کنند و ردای خدمت را بپوشند.
وی با تاکید بر اینکه باید شوراهای شهر و روستای قوی داشته باشیم که رسالت شوراها را بدانند، افزود: اگر شوراها قوی انتخاب شوند می توانند دهیار و شهردار قوی نیز انتخاب کنند و در یک کلام باید جایگاه شوراها توسط خود آن ها حفظ و ارتقا یابد.
زرگرپور با بیان اینکه در سال جاری انتخابات مجلس شورای اسلامی پیش رو خواهد بود و جو کشور و فضای شهرها به سمت سیاسی شدن پیش خواهد رفت، اظهار داشت: باید مراقب بود که شوراها به این موضوع ورود پیدا نکنند و اگر خلاف این مطلب مشاهده شود، با آن ها برخورد خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه باید شرایط خدمت رسانی ارتقاء یابد، اظهار داشت: باید فضا برای خدمت به مردم در سال جاری همچنان پویا و پابرجا باشد و همواره منافع ملی بر منافع شخصی و جناحی ترجیح داده شود.
استاندار اصفهان با بیان اینکه شوراها باید از ظرفیت نمایندگان مجلس بخوبی استفاده کنند، عنوان نمود: در برخی موارد شوراها فراتر از وظایف قانونی خود عمل می نمایند لذا لازم است اعضای شورا مراقب اظهار نظرهای خود باشند.
رسول زرگرپور افزود: شوراها به عنوان عصاره ی فضایل مردم، انتظاراتی از آن ها می رود که حتی در برخی موارد به ظاهر قانونی هم ممکن است ترک اولی باشد و در بین مردم ظاهر مناسبی نداشته باشد و به وجهه این نهاد بر آمده از مردم، آسیب برساند.
استاندار اصفهان از هیئت رئیسه جدید شورای استان خواست در جلسات با اعضای شوراهای شهرستانها، زمانی را به تبیین وظایف و اختیارات قانونی شوراها اختصاص دهند.
وی در پایان با توجه به پیشنهاد رئیس شورای استان در خصوص برگزاری اجلاس روسای شوراهای استان های سراسر کشور در اصفهان، ضمن موافقت، رهنمود های لازم را ارائه نمود.

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا