تجلیل از پیشکسوتان ورزشی باغبادران Reviewed by Momizat on . همزمان با برگزاری فینال مسابقات فوتبال دسته اول بخش باغبادران در ظهر روز جمعه 22 اسفند ماه از پیشکسوتان ورزشی منطقه تجلیل شد. پس از اجرای مسابقه نهائی و تعیین م همزمان با برگزاری فینال مسابقات فوتبال دسته اول بخش باغبادران در ظهر روز جمعه 22 اسفند ماه از پیشکسوتان ورزشی منطقه تجلیل شد. پس از اجرای مسابقه نهائی و تعیین م Rating: 0
شما اینجا هستید:خانه » اخبار » تجلیل از پیشکسوتان ورزشی باغبادران

تجلیل از پیشکسوتان ورزشی باغبادران

تجلیل از پیشکسوتان ورزشی باغبادران
Print Friendly, PDF & Email

همزمان با برگزاری فینال مسابقات فوتبال دسته اول بخش باغبادران در ظهر روز جمعه ۲۲ اسفند ماه از پیشکسوتان ورزشی منطقه تجلیل شد.

IMG_4809

پس از اجرای مسابقه نهائی و تعیین مقامهای اول و دوم این دوره از بازیها طی مراسمی ضمن اعدای جامهای مقام اول تا سوم مسابقه از چهره های ورزشی سالهای گذشته منطقه تقدیر و تشکر شد .

حجت الله امینی در این مراسم با اشاره به مناسبت روز ۲۲ اسفند روز بزرگداشت مقام شهدا نام و یاد شهدای گرانقدر انقلاب و جنگ تحمیلی و شهدای منطقه باغبادران که بعضاً از ورزشکاران زمان خود بودند را گرامی داشت .

وی با اشاره به حدیث رسول گرامی اسلام (ص)  که میفرمایند اِنَّ لِرَبِّکَ عَلَیکَ حَقّاً، وَ اِنَّ لِجَسَدِکَ عَلَیکَ حَقّاً وَ لاَ هلِکَ عَلَیکَ حَقّاً؛
پروردگارت بر تو حقی دارد، و بدنت بر تو حقی دارد، و خانواده ات (نیز) بر تو حقی دارد. گفت :
آن چه در این حدیث ارزنده قابل توجه است، این است که پیامبر بزرگوار اسلام، تا بدان پایه برای جسم و بدن ارزش و اهمیت قابل است که حق بدن را در ردیف حق پروردگار (آن هم بلافاصله بعد از آن) و در کنار حق خانواده (و حتی قبل از آن) ذکر می فرماید. زمانی انسان می تواند حق پروردگار و خانواده خویش را به بهترین نحوی ادا کند، که از بدنی سالم و نیرومند برخوردار باشد.

IMG_4662
ورزش، کمک شایانی به ایجاد و تقویت سلامتی جسمانی و روانی می کند، و افرادی که با روش صحیح ورزش می کنند و یا دارای کارهای با تحرک می باشند، سالم تر بوده و عمرشان از افرادی که کارهای بدون تحرک دارند بیشتر است.
وی خطاب به ورزشکاران گفت : راهی که انتخاب کردید راه صحیح و درستی است با هر نیتی که باشد اگر به نیت سلامت بدن  و یا پر کردن اوقات فراغت  و یا اگر به نیت دستیابی به سکوهای قهرمانی ورزشی است همه اینها در نوبه خود مهم و تاثیر گذار است .

IMG_4690

IMG_4688

IMG_4674

امینی با بیان جمله ای مقام معظم رهبری که میفرمایند همت و ارده محکم و هوش بالا راه دستیابی به سکوهای قهرمانی ورزشی است و این امر اعتماد به نفس و اعتماد ملی مردم را افزایش می دهد. گفت : استمرار حضور پیشکسوتان ورزشی موجب تقویت روحیه ورزشکاران و ورزش دوستان است
امیدوارم همت شما عزم شما توان شما استقامت شما سلامت شما اخلاق شما الگوی مناسبی برای جوانان ونوجوانان منطقه قرار بگیرد .

IMG_4731

IMG_4831

IMG_4844

حق مردم منطقه در ورزش به درستی ادا نشده شهری که در دهه ۵۰ اداره ورزش و تربیت بدنی داشته و با وجود تنها یک سالن و یک زمین خاکی در ورزش عرض اندام میکرده امروز با وجود باشگاههای خصوصی متعدد زمین ورزشی و سالنهای چند منظوره هنوز نسبت به گدذشته و تعداد ورزش کاران قبل عقب ماندگیهائی دارد که امیدواریم با تاسیس نمایندگی ورزش و جوانان بخش و با همکاری مسئولین مربوطه بتوانیم علاوه بر جبران عقب ماندگیهای گدشته دستاوردهای جذیذی را کسب نمائیم .

IMG_4628

IMG_4659

IMG_4688

وی موفقیت اخیر دانش آموزان دختر و پسر باغبادران در مسابقات کشوری کاراته که به کسب مدال های مختلف طلا و نقره و برنز و مدال اخلاق انجامید و همچنین مسابقات وشو و تکواندو و موفقیت ورزشکاران باغبادرانی را در این مسابقات را به جامعه ورزشی تبریک گفت .

IMG_4801

در پایان مراسم با اهدای تقدیر نامه و یک جلد کتاب از پیشکسوتان ورزشی منطقه تجلیل شد.

IMG_4806

IMG_4757

IMG_4767

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا