جلسه هم اندیشی شورای اسلامی شهرستان لنجان و شورای اسلامی شهر فولاد شهر Reviewed by Momizat on . جلسه هم اندیشی شورای اسلامی شهرستان لنجان و شورای اسلامی شهر فولاد شهر عصر روز شنبه 4 بهمن ماه با حضور فرماندار محترم شهرستان لنجان و امام جمعه محترم فولادشهر ، جلسه هم اندیشی شورای اسلامی شهرستان لنجان و شورای اسلامی شهر فولاد شهر عصر روز شنبه 4 بهمن ماه با حضور فرماندار محترم شهرستان لنجان و امام جمعه محترم فولادشهر ، Rating: 0
شما اینجا هستید:خانه » چهارمین دوره شورای اسلامی شهر باغبادران » جلسه هم اندیشی شورای اسلامی شهرستان لنجان و شورای اسلامی شهر فولاد شهر

جلسه هم اندیشی شورای اسلامی شهرستان لنجان و شورای اسلامی شهر فولاد شهر

جلسه هم اندیشی شورای اسلامی شهرستان لنجان و شورای اسلامی شهر فولاد شهر
Print Friendly, PDF & Email

جلسه هم اندیشی شورای اسلامی شهرستان لنجان و شورای اسلامی شهر فولاد شهر عصر روز شنبه ۴ بهمن ماه با حضور فرماندار محترم شهرستان لنجان و امام جمعه محترم فولادشهر ، شهردار فولادشهر  در محل تالار شورای اسلامی فولادشهر برگزار گردید.

عباسی رئیس شورای اسلامی فولادشهر ضمن بیان جایگاه شوراها در قانون ، بخشی از عملکرد شورای اسلامی و شهرداری فولادشهر با اجرای ۱۱۰ پروژه با اعتبار پنجاه میلیارد تومان در طول فعالیت دوره چهارم شورا را ذکر نمود.

مهندس سجاد فرماندار محترم شهرستان لنجان ضمن اشاره به آیات و روایات مرتبط با شورا و مشورت ، از فعالیتهای انجام شده در فولادشهر ابراز خوشحالی کرد و به برخی از ظرفیتهای ویژه شهر فولادشهر اشاره نمود.

وی در ادامه اشاره ای به تنوع قومیتی ، حضور صنایع بزرگ و آثار تاریخ و فرهنگی در شهرستان لنجان داشت و اظهار نمود: شهرستان لنجان در همه حوزه ها در استان سرامد است و انتظار می رود با همفکری و همدلی و در راستای توسعه شهرستان طرح های فنی و کارشناسی شده ارائه شود.

حجت الاسلام والمسلمین محمودآبادی در ادامه با بیان این مطلب که اعضای شورا از نخبگان شهر هستند و با رای و نظر مردم انتخاب شده اند ، بیان داشت: با درنظر گرفتن این موضوع که مردم به شما اعتماد کرده اند در تصمیم گیری ها باید تصمیماتی که به نفع عامه مردم است اتخاذ شود.

امام جمعه فولادشهر اشاره ای به ظرفیت های خوبی که در شهر ایجاد شده داشت و گفت: نبود تعامل طی چند سال اخیر در فولادشهر از جمله مشکلات این شهر بوده که به یاری خداوند در دوره چهارم شورا و با حضور شهردار و همچنین مدیرعامل جدید شرکت عمران که از روحیه تعامل و تلاش بالایی برخوردار است این مشکل مرتفع شده و یک ظرفیت بسیار خوبی برای پیشرفت و خدمت به مردم این شهر ایجاد شده است.

رئیس شورای اسلامی شهرستان لنجان نیز  ضمن تسلیت اهانت به ساحت مقدس پیامبر رحمت و مهربانی توسط مدعیان آزادی و احترام به حقوق بشر گفت : اهانت به پیامبری که تاریخ گواه مخالفت این رسول گرامی با خشونت و افراطی گری و پدیده توحش و جنگ است ، پیامبری که منادی رحمت و صلح و دوستی و انسانیت است و پیامبری که دلیل بعثتش را اتمام مکارم عالیه اخلاق عنوان میکند و ندای رحمانی این پیامبر امروز فضای دنیا را آکنده کرده و همه روزه شاهد تشرف اهالی ادیان مختلف به دین مبین اسلام هستیم و این نشان از اوج نفرت و کینه صهیونیست از اسلام و وحدت اسلامی است .و همین امر باعث اسلام ستیزی و اسلام هراسی آنان شده است .وی اظهار امیدواری کرد باید بتوانیم بابروز اخلاق و روش و منش خود در سبک زندگی اسلامی مروج دین محمد (ص) کتاب محمد (ص) سنت محمد (ص) باشیم .

حجت الله امینی با تبریک ولادت حضرت امام حسن عسگری (ع) و گرامیداشت یاد و نام امام خمینی (ره) و شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و آرزوی طول عمر و سلامتی مقام معظم رهبری فرارسیدن سی و ششمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران را به نمایندگان مردم در شوراهای اسلامی شهرستان لنجان و شهرفولادشهر تبریک گفت .

وی با اشاره به اینکه نگاه قانون اساسی کشوربه شو.راها نگاه ویژه و اختصاصی است گفت : بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران جایگاه شوراها را با صدور پیام تاریخی پیرامون تاسیس شوراهای اسلامی شهرها و روستاها به فاصله اندکی پس از تثبیت جمهوری اسلامی ایران بیان نموده است.

اشراف اطلاعاتی اعضای شوراها نسبت به نقاط قوت و ضعف شهرها و محلات ، شناخت فرصتها و تهدیدها و بی واسطه بودن در ارتباط با مردم این نهاد را به بهترین مرکز تشخیص نیازهای محلی تبدیل میکند و شورا ها با استفاده از این ظرفیتها میتوانند نیازها را با توجه به امکانات موجود با تنظیم برنامه های کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت تبدیل کند و جهت اجرا در اختیار مسئولین اجرائی شهرها و روستاها قرار دهند.

وی توجه قانون و قانونگذار و مبدع شوراها در جمهوری اسلامی ایران را توجه قابل ستایش دانست و گفت : متاسفانه در برخی از قوانین پائین دستی شاهد تقلیل اختیارات شورا هستیم و می بینیم این اختیارات بر مبنای قانون اساسی لحاظ نمیشود و مشکلاتی را برای مدیریت شهری ایجاد میکند.

حجت الله امینی ادامه داد : نزدیک به دو دهه از نظام شورائی در مدیریت شهرها و روستاهای کشور میگذرد و از ابتدا بنا بوده که مدیریت واحد شهری به محوریت شورا به در اختیار شهرداریها قرار گیرد و کلیه خدمات شهری به مدیریت شهری واگذار گردد ولی تاکنون شاهد این رویداد مهم نبوده ایم و عمده نارسائی ها ناشی از تعدد مراکز و دستگاههای خدمت رسان در شهرها و روستاها و ناهماهنگی های بین سازمانی است.

رئیس شورای اسلامی شهرستان لنجان افزود : درقانون برنامه پنجم توسعه بنا بود تمرکز زدائی و اجرای مدیریت واحد شهری صورت گیرد ولی با وجود اینکه یکسال به انتهای این برنامه باقی مانده این برنامه نتوانست در ایجاد جایگاه واقعی شوراها در مدیریت شهری ایفای نقش کند.و این مهم به برنامه های توسعه آتی واگذار میگردد.

وی با بیان اینکه عمده وقت و انرژی شوراها صرف هماهنگی بین دستگاههای اجرائی در اجرای پروژه های خدمات شهری میگردد گفت : از دولت و مجلس می خواهیم که در تثبیت جایگاه شوراها و ارتقاء این جایگاه به مرتبه مد نظر شارعان قانون اساسی همت کنند تا آنچه توقع به حق مردم از شوراهاست به وقوع پیوندد.

امینی باغبادرانی با بیان اینکه همکاران من در شورای اسلامی شهرستان بدنبال بهره برداری بهینه از ظرفیتهای موجود شوراها هستند گفت : شورای اسلامی شهرستان با توجه به اشتراکات و دغدغه ها و چالشهای مشترک در بین شهرها و روستاهای شهرستان به جهت هم افزائی و همگرائی و آموزش اعضاء و استفاده از تجربیات موفق و ممانعت از دوباره کاریها در بین شوراهای اسلامی این شهرستان تصمیم به برگزاری جلسات هم اندیشی بین اعضای شوراها نمود تا ضمن رعایت قانون اختیارات شورای شهرستان به عنوان شورای فرادست در نظارت بر شوراهای پایه و آشنائی با مشکلات شهرها و روستاهای شهرستان، در کنار هم با تقویت انرزی یکدیگر و همپوشانی گامی در جهت خدمت به مردم خوب و با صفای شهرستان برداریم.

شهرستانی که بخش عظیمی از کشور در زمینه های صنعتی ، کشاورزی ، تامین آب آشامیدنی از خدمات آن بهره مند میشوند ، شایسته خدمات بهتر و بیشتری می باشد و امیدواریم در کنار یکدیگر با همکاری ادارات و نهادها و مسئولین با بهره گیری از رهنمود ائمه محترم جمعه بتوانیم خدمتگذاران لایقی برای مردم باشیم.

وی در پایان از زحمات شورای اسلامی فولادشهر که از شوراهای فعال و پرتلاش و پر انرژِ ی شهرستان می باشد تشکر نمود.

نادعلی توکلی عضو شورای اسلامی شهر فولادشهر و نماینده این شورا در شورای اسلامی شهرستان و سخنگوی شورای شهرستان نیز به بیان جایگاه شورای اسلامی شهرستان در بین شوراهای محلی پرداخت و گزارشی از عملکرد خود در شورای اسلامی شهرستان اشاره نمود

در این جلسه اعضای شورای اسلامی شهرستان و شهر فولادشهر به بیان دیدگاههای خود پرداختند و اعضای شورای اسلامی فولاد شهرخواستار برگزاری منظم جلسات هم اندیشی در شهرستان و پیگیری برخی از مشکلات فولادشهر از جمله استقرار ادارات و نهاد ها در فولادشهرو حریم و محدوده این شهر در شورای اسلامی شهرستان شدند.

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا