شورا ها نتوانسته اند قدرت و توانایی خود را در مدیریت شهری بروز دهند. Reviewed by Momizat on . دكتر رسول زرگرپور تاكيد كرد:‌كميسيون هاي ماده صد بايد ضامن اجراي درست قوانين و مقررات فني توسعه ي شهري باشند و نبايد نگاه درآمدي به اين كميسيون وجود داشته باشد. دكتر رسول زرگرپور تاكيد كرد:‌كميسيون هاي ماده صد بايد ضامن اجراي درست قوانين و مقررات فني توسعه ي شهري باشند و نبايد نگاه درآمدي به اين كميسيون وجود داشته باشد. Rating: 0
شما اینجا هستید:خانه » چهارمین دوره شورای اسلامی شهر باغبادران » شورا ها نتوانسته اند قدرت و توانایی خود را در مدیریت شهری بروز دهند.

شورا ها نتوانسته اند قدرت و توانایی خود را در مدیریت شهری بروز دهند.

شورا ها نتوانسته اند قدرت و توانایی خود را در مدیریت شهری بروز دهند.
Print Friendly, PDF & Email

دکتر رسول زرگرپور تاکید کرد:‌کمیسیون های ماده صد باید ضامن اجرای درست قوانین و مقررات فنی توسعه ی شهری باشند و نباید نگاه درآمدی به این کمیسیون وجود داشته باشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری اصفهان، دکتر رسول زرگرپور در همایش هم اندیشی ویژه ی شهرداران و اعضاء کمیسیون ماده ی صد استان گفت: اصفهان با دارا بودن ۱۰۶ شهر به عنوان شهری ترین استان کشور شناخته شده است و۸۵ درصد جمعیت استان در کلان شهر اصفهان و سایر شهرها سکونت دارند.وی با بیان اینکه نظام اداری شهری به ۳ اصل استوار است، تصریح کرد: نظام مدیریت شهری به عنوان اولین اصل این نظام، تلفیقی از شهرداری و شورای شهر است که از نظام های پیشرفته ی دنیا به حساب می آید و از افتخارات نظام جمهوری اسلامی است .رسول زرگرپور در ادامه اضافه کرد: متاسفانه علی رغم اینکه نظام شورای شهر و روستا در ظرف دو دهه گذشته تشکیل شده است و به فعالیت می پردازد، نتوانسته پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته باشد و به جایگاه واقعی خود دست یابد.

استاندار اصفهان افزود: شورا ها نتوانسته اند قدرت و توانایی خود را در مدیریت شهری بروز دهند و این در حالی است که نظام مدیریت شهری به عنوان نظام قابل قبول در شهرهای ما حاکم است.

زرگرپور با تاکید بر اینکه شهرداری ها باید بر اساس دومین اصل نظام اداری شهری، برنامه ریزی برای توسعه ی شهر را در قالب طرح های جامع تفضیلی نشان دهند، تصریح کرد : این در حالی است که ۸۳ شهر دارای طرح جامع و ۲۰ شهرداری دارای طرح جامع تفضیلی هستند.

وی به قوانین و مقرراتی که بر مدیریت شهری حاکم است، اشاره داشت و افزود: اعتقاد داریم که این قوانین و مقرارات در سطح پیشرفته تنظیم شده است.

استاندار اصفهان عنوان نمود: یکی از پیشرفته ترین موارد قانونی که در قانون شهرداری های قدیم وجود داشته اصل کمیسیون ماده ی صد است و این اصل در حقیقت ضمانت می کندکه اجرای مقررات فنی ، مهندسی و شهرسازی بر اساس قانون انجام شود .

مدیر ارشد استان در ادامه اضافه کرد: قانون ماده ی صد از بروز تخلفات جلوگیری می کند و با توجه به اینکه در نظام اجرایی ساختمان ؛ مالک، مشاور، ناظر و یک سازنده وجود دارند، وظیفه ی نظارت بر عهده ی اعضای نظام مهندسی ساختمان سپرده می شود.

وی در ادامه اضافه کرد: اگر مهندسین ناظر وظیفه حرفه ای خود را به خوبی انجام دهند نباید تخلفی در شهر وجود داشته باشد و شهر با کمیسیون های ماده صد زیادی مواجه شود.

زرگرپور با اشاره به اینکه کمیسیون های ماده صد تبدیل به کمیسیون های درآمد زا برای شهرداری ها شده اند ، اظهار داشت:‌کمیسیون های ماده صد باید ضامن اجرای قوانین و مقررات فنی باشند و نباید نگاه درآمدی به این کمیسیون وجود داشته باشد.

استاندار اصفهان تاکید کرد: شهرداران باید ضامن اجرای ضوابط و مقررات باشند و اگر شهرداری اعتقاد به داشتن نگاه درآمدی به کمیسیون ماده ی صد دارد باید استعفا دهد و چنین فردی با این دیدگاه نمی تواند شهردار ما باشد.

رسول زرگرپور با بیان اینکه شهرداری ها تنها وظیفه ی اجرای دقیق قانون و مقررات را بر عهده دارند ، اظهار داشت: شهرداران باید مجری قانون و مقررات باشند و وظیفه ی درآمدزایی نخواهند داشت.

استاندار اصفهان در ادامه تاکید کرد: شهرداران در صورت مشاهده روند غیرقانونی در هنگام بررسی پرونده ها، ملزم به ارائه ی گزارش به معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری هستند تا این معاونت موارد را پیگیری نماید.

وی با بیان اینکه باید آسیب شناسی در خصوص تخلفات صورت گرفته در شهرها انجام شود؛ اظهار داشت: برای ارتقای کیفیت ماده صد استان آیین نامه ای تهیه شده و افرادی به عنوان نمایندگان استاندار بر این آیین نامه نظارت دارند.

مدیر ارشد استان در پایان گفت: امیدواریم به کمک شهرداری های کلان شهرها و نظام مهندسی ساختمان مجریان ذیصلاح فعال شوند تا وظیفه ی ساخت و ساز را بر عهده بگیرند .

استاندار اصفهان اضافه کرد: حضور این افراد باعث خواهد شد که ساخت و سازها در استان با مصالح با کیفیت تر انجام شود و مقرارت به نحو کاملتری اجرا گردد.

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا