لایحه تامین درآمدهای پایدار برای شهرداریها به دولت ارسال شده است Reviewed by Momizat on . شهرداري‌ها مي‌توانند قير با تخفيف ۵۰ درصد را تهيه كنند. معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزير كشور عنوان کرد: اگر علاقمند به فعاليت مناسب در كشور هستيم و شهرداري‌ها مي‌توانند قير با تخفيف ۵۰ درصد را تهيه كنند. معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزير كشور عنوان کرد: اگر علاقمند به فعاليت مناسب در كشور هستيم و Rating: 0
شما اینجا هستید:خانه » چهارمین دوره شورای اسلامی شهر باغبادران » لایحه تامین درآمدهای پایدار برای شهرداریها به دولت ارسال شده است

لایحه تامین درآمدهای پایدار برای شهرداریها به دولت ارسال شده است

لایحه تامین درآمدهای پایدار برای شهرداریها به دولت ارسال شده است
Print Friendly, PDF & Email

شهرداری‌ها می‌توانند قیر با تخفیف ۵۰ درصد را تهیه کنند.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور عنوان کرد: اگر علاقمند به فعالیت مناسب در کشور هستیم و این که جمعیت به طور عادلانه توزیع و امیدواری به آینده و محل بطور یکسان در مردم تقویت شود باید در مدل های توسعه ای تجدید نظر کنیم.
مهندس هوشنگ خندان دل با اعلام این مطلب اظهار داشت: به نظر می رسد مدل های توسعه ای که در پیش گرفته ایم باید اصلاحاتی در آنها انجام شود و برنامه ریزی هایی که برای دستیابی به سطوحی از توسعه مدنظرمان بوده همراه با مشکلاتی است.
وی ادامه داد: اگر امروز حاشیه نشینی را در شهرهای بزرگ و کم شدن دلبستگی مردم در مناطق کوچک شاهد هستیم و نیازهای ضروری و اولیه مردم در مناطق دوردست تر با تاخیر تامین می شود یا تامین نمی شود، نشانه هایی است از ایرادی که در نظام کلی برنامه ریزی وجود دارد.
رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: این مدل غلط توسعه اگر بخواهد ادامه پیدا کند پیامدهای بسیار خطرناکی را برای کشور ایجاد می کند.
خندان دل افزود: تخلیه مناطق جمعیتی حاشیه کشور و تمرکز مردم در چند قطب جمعیتی در مرکز کشور حتما مدل عاقلانه و صحیحی نیست.
وی تصریح کرد: ما نمی توانیم با خرسندی اعلام کنیم ۳۵ درصد درآمد ملی در یک قطب جمعیتی به وجود می آید و این حاکی از خرسندی نمی تواند باشد.
رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور تاکید کرد: این نشانه یک نظام مدبرانه برنامه ریزی نیست که مشاهده می شود، نسبت جمعیتی مناطق دوردست تر از مرکز به نسبت سهمی که از جمعیت کل کشور دارند در حال کاهش است.
وی با اشاره به موضوع مالیات بر ارزش افزوده، گفت: ما مدلی که انتخاب کردیم برای تامین مالی شهرداری یعنی نظام حاکم بر مالیه شهرداری ها در درون مالیات بر ارزش افزوده شکل گرفته است.
رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ادامه داد: اما کمی که دقیق تر به مسئله نگاه کنیم می بینیم پولی که به شهرداری برای عمران و آبادانی پرداخت می شود در واقع به سبد هزینه ای مصرف کننده بستگی دارد.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با بیان اینکه بین مصرف و درآمد رابطه انکارناپذیری وجود دارد، با طرح این سوال که افردای که در دهک های بالای درآمدی زندگی می کنند در کدام مناطق زندگی می کنند، گفت: این افراد در نقاط مرکزی زندگی می کنند ولی ما مدل حاکم بر مالیه شهرداری ها را بر این اساس قرار دادیم.
وی افزود: نتیجه این است که شهرداری هایی که در مرکز قرار دارند در معرض دریافت وجوه بیشتر برای عمران و آبادانی هستند و بر عکس شهرداری های مناطق دور دست تر سهم ناچیزتری می گیرند.
وی گفت: ما نمی توانیم نتیجه مدل های غلط را محصول مورد علاقه تصور کنیم و هر نتیجه ای بر اساس مدلی که در نظر گرفته ایم حاصل می شود.
خندان دل ادامه داد: بهترین رویکرد ، رویکرد عدم تمرکز است باید از این مرحله عبور کنیم که افرادی که در مرکز هستند بهتر می توانند فکر کنند تا توسعه رخ دهد بایستی حداکثر چارچوب های مورد نظر در سیاست گذاری مرکزی و کلان ترسیم و ابلاغ شود.
وی تصریح کرد: طی سال های اخیر شاهدیم که در ایفای نقش موثر تر برای اداره امور جوامع شهری شهرداری ها روز به روز جدی تر وارد عمل می شوند.
رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور همچنین گفت: اقدامات زیادی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه توسعه و عمران کشور انجام شده است.
خندان دلاظهار کرد: امروز شاهد فعالیت کمیسیون جدید کلانشهرها در هیئت دولت هستیم و این کمکی برای حل و فصل مسائل کلانشهرهاست و در حال تدوین سند آسیب پذیری این شهرها هستیم و بسیاری از مسائل مطرح شده امروزمابین شهرداران و دهیاران را باید مورد بررسی قرار دهیم.
وی افزود: اعتماد مردم به نظام اداری شهرداری و شوراهای اسلامی بسیار مهم است و بزرگ ترین پشتوانه و سرمایه یک نظام مدیریتی، مشروعیت در بین مردم است. اعتماد مردم بزرگترین سرمایه ماست و به هر دلیلی اگر خدشه دار شود، جبران آن امکان پذیر نیست و باید به این مسئله همواره توجه داشته باشیم.
وی بیان کرد: طولانی بودن مسیرهای اداری و عدم شفافیت این مسیرها موجب بی اعتمادی می شود و نباید اجازه بدهیم این مسائل رخ دهد. باید در فعالیتها به مسائل محیط زیست توجه بسیاری داشته باشیم و بی توجهی به این حوزه زمینه بروز خسارتهای بسیاری در شهرها فراهم کرده است.
رییس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور گفت: بی توجهی به مسائل زیست محیطی، حیاتی ترین بحث یعنی آب را تحت تاثیر قرار می دهد.
وی تصریح کرد: بحث زمین خواری و تغییر غیرقانونی کاربری ها از موضوعاتی است که در وزارت کشور بر آن تمرکز کرده ایم و در این دو حوزه به شدت تمرکز کرده و به هیچ وجه از متخلفان این حوزه نمی گذریم.
وی افزود: نباید به تراکم بیش از حد کارمندان بی توجه باشیم زیرا این تراکم، مانع اقدامات دیگران شده و مشکلاتی را به وجود می آرود.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: لایحه تامین درآمدهای پایدار برای شهرداریها به دولت ارسال شده و قرار است در کمیته های تخصصی بررسی شود.
وی تصریح کرد: ممکن است بین ۳۰ تا ۴۰ درصد هزینه شهرداریها از طریق مالیات بر ارزش افزوده و عوارض نوسازی تامین شود و مابقی از طریق ساخت و ساز تامین شود.
خندان دل بیان کرد: شرایطی در بودجه ۹۳ برای تامین ماشین آلات شهرداری فراهم کرده و امیدواریم طی چند ماه آینده بتوانیم محموله های تجهیزاتی را تحویل شهرداریها بدهیم و اولویت با ماشین آلات آتش نشانی است.
وی افزود: برای کمک به حمل و نقل شهرداریها کمکهای ویژه ای دیده و برای جابه جایی هر مسافر یارانه مشخصی پرداخت شده و بخش دوم را تا پایان شهریورماه می پردازیم.
خندان دل همچنین اظهار کرد: در زمینه قیر نیز قراردادی با پالایشگاه های تولیدکننده قیر منعقد کرده ایم که شهرداری ها می توانند قیر با تخفیف ۵۰ درصد را تهیه کنند.

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا