در یکصدمین سال تاسیس تلفنخانه باغبادران ، با پیگیری مستمر شورای اسلامی شهر و شهرداری باغبادران افزایش ظرفیت تلفن ثابت در شهرک فرهنگیان در دستور کار مخابرات قرار گرفت. Reviewed by Momizat on . با توجه به مراجعات اهالی فاز دوم شهرک فرهنگیان باغبادران در خصوص عدم واگذاری تلفن ثابت توسط مخابرات در این محله نوساز ، پیگیری این موضوع در دستور کار شورای اسلا با توجه به مراجعات اهالی فاز دوم شهرک فرهنگیان باغبادران در خصوص عدم واگذاری تلفن ثابت توسط مخابرات در این محله نوساز ، پیگیری این موضوع در دستور کار شورای اسلا Rating: 0
شما اینجا هستید:خانه » اخبار » در یکصدمین سال تاسیس تلفنخانه باغبادران ، با پیگیری مستمر شورای اسلامی شهر و شهرداری باغبادران افزایش ظرفیت تلفن ثابت در شهرک فرهنگیان در دستور کار مخابرات قرار گرفت.

در یکصدمین سال تاسیس تلفنخانه باغبادران ، با پیگیری مستمر شورای اسلامی شهر و شهرداری باغبادران افزایش ظرفیت تلفن ثابت در شهرک فرهنگیان در دستور کار مخابرات قرار گرفت.

در یکصدمین سال تاسیس تلفنخانه باغبادران ، با پیگیری مستمر شورای اسلامی شهر و شهرداری باغبادران افزایش ظرفیت تلفن ثابت در شهرک فرهنگیان در دستور کار مخابرات قرار گرفت.
Print Friendly, PDF & Email

با توجه به مراجعات اهالی فاز دوم شهرک فرهنگیان باغبادران در خصوص عدم واگذاری تلفن ثابت توسط مخابرات در این محله نوساز ، پیگیری این موضوع در دستور کار شورای اسلامی شهر قرار گرفت.

در این راستا جلسه ای در تاریخ ۲۶ آذر ماه با حضور کلیه اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار و ریاست و کارشناسان مخابرات شهرستان لنجان در دفتر کارمهندس کشانی آرانی مدیر عامل مخابرات استان برگزار گردید.

 این جلسه روز شنبه ۳۰ آذر ماه پس از بازدید از فاز دو شهرک  فرهنگیان در محل شهرداری باغبادران ادامه یافت  که در نهایت با  مذاکرات فراوان مقرر شد پس از مطالعات طرح  و تهیه نقشه ها ، پروژه حفاری و کابل گزاری و افزابش ظرفیت در آینده نزدیک انجام پذیرد.

بمنظور سرعت بخشی به این مهم و بهره مندی سریع تر شهروندان در این قسمت از شهر از امکانات تلفن ثابت و اینترنت ، شورای اسلامی شهر و شهرداری تسهیلاتی را برای شرکت مخابرات استان فراهم نمودند.

همچنین افزایش ظرفیت تلفن ثابت در طول مسیر از مخابرات تا کلانتری و حل مشکل تلفن ثابت در محله ملک آباد در کنار این طرح صورت می پذیرد.

در حاشیه این جلسه حجت الله امینی عضو شورای اسلامی شهر، ضمن تذکریکصدمین سال ورود تلفن به باغبادران  تاریخچه ای از تلفن و مخابرات در منطقه باغبادران  به استحضار حاضرین رساند.

تاریخچه مخابرات در باغبادران :

مخابرات باغبادران و مکاتبات اداره مخابرات باغبادران با اصفهان

مکاتبات کارکنان تلفن خانه باغبادران با مخابرات اصفهان  و مسئول خط تلفن دهکرد در سالهای ۱۳۰۴ و ۱۳۰۵ هجری شمسی

در سال ۱۲۹۳ هجری شمسی تلفن بوسیله یک رشته سیم و پایه های چوبی به باغبادران و پس از آن به دهکرد (شهرکرد فعلی) متصل میگردد.

اداره تلفن خانه باغبادران به عهده آقا میرزا راست قلم و در منزل شخصی ایشان قرار میگیرد.

مرحوم آقا میرزا راست قلم

مرحوم آقا میرزا راست قلم

و در سال ۱۳۰۷ شمسی یک نفر دستیار به نام جعفر کیانپور به تلفن خانه باغبادران اعزام میگردد و تا سال ۱۳۱۷ در این شهر حضور داشته و پس از آن به محل دیگری منتقل میگردد.

در سال ۱۳۱۷ آقای تقی توکلی به عنوان دستیار آقا میرزا راست قلم جایگزین آقای کیانپور می شود و پس از بازنشستگی آقای راست قلم در سال ۱۳۳۸ مسئولیت تلفن خانه باغبادران به عهده آقای تقی توکلی قرار میگیرد.

 

مرحوم تقی توکلی

مرحوم تقی توکلی

 

 

در سال ۱۳۵۲ تلفن خانه باغبادران به کلی تعطیل می گردد و خط ارتباطی بین باغبادران و اصفهان جمع آوری میگردد.

پس از انقلاب  با واگذاری مسئولیت ارتباطات بین شهری استان اصفهان  به «آقای مهندس بهزاد چهرازی باغبادرانی » مجدداً  در سال ۱۳۵۸  خط تلفن به باغبادران میرسد و در سال ۱۳۵۹ مرکز صد شماره ای اف ایکس نیمه خودکار در باغبادران نصب و مجدداً مسئولیت آن به آقای تقی توکلی واگذار میگردد.

در سال ۱۳۶۶  با نصب دستگاه جدید با حضور وزیر مخابرات وقت جناب مهندس غرضی این اداره ارتقا یافته  و بخشی از شهروندان از تلفن بین شهری بهره مند میگردند . 

مهندس غرضی در مسیر مسجدجامع باغبادران به مخابرات جهت افتتاح دستگاه جدید

مهندس غرضی  (وزیر پست و تلگراف و تلفن ) در مسیر مسجدجامع باغبادران به مخابرات جهت افتتاح دستگاه جدید

 

مهندس غرضی بهمراه مرحوم حجت الاسلام میرزائی امام جمعه وقت زرین شهر و حجت الاسلام جعفری نماینده مردم در مجلس

مهندس غرضی (وزیر پست و تلگراف و تلفن ) بهمراه مرحوم حجت الاسلام میرزائی امام جمعه وقت زرین شهر و حجت الاسلام جعفری نماینده مردم  لنجان در مجلس شورای اسلامی

متاسفانه درسالهای بعد در راستای کوچک سازی دولت اداره مخابرات باغبادران به مرکز مخابرات تبدیل شده است .

شایان ذکر است  باغبادران اولین شهری است که مجهز به نمایشگر شماره  تلفن تماس گیرنده (کالر آی دی) گردید.

مهندس غرضی وزیر پست و تلگراف و تلفن  در مخابرات باغبادران سال ۱۳۶۶

 

مطلب مرتبط : بررسی مشکلات ساکنین فاز دو شهرک فرهنگیان باغبادران

 

 

 

 

 

دیدگاه ها (3)

 • اکبر احمدیان باغبادرانی

  انشا الله در محله های که امکان فنی وجود ندارد هم اقدام شود

 • sadegh

  سلام ، آقا حجت
  خسته نباشی ، انتظار داریم در این دوره شورا طوری کار شود که صد سال آینده ارزش بازگوئی داشته باشد.
  انشاالله

 • solat

  salam
  kheli jaleb ast agar az en dast madarek dar mored ghedmate shahr Va marakez edari an darid montasher konid ta nasle javan az an motale shavad va be zadgahe khod eftekhar konad
  mammmmnooooon

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا